Emek

Venüs – Mars sen çok komik bir insansın. Bazen öyle şeyler söylüyorsun ki, sesli güldürüyorsun beni valla.

Mars – Niye ya ne dedim ki? Üzerimde bit buldum dedim nesi komik bunun?

Venüs – Bula bula seni mi buldu yani bit? Hayır eminim bulmuştur. 😝 Ayy sinirlerim bozuldu.

Mars – Allahtan omzumdayken yakaladım. Saçıma başıma bulaşmadan kurtardım neyseki. Hedefe doğru yürüyordu namussuz. Hadi ama ya sen de iyi dalga geçtin benle ha. Aşk olsun Venüs. Ayrıca Elif’e de aşk olsun. İnsan benimle ilgili biraz romantik metinler yazar.

Venüs – 😍 Olsun Mars! Hep aşk olsun! Dur seni öpeyim de üzüntün geçsin. Göster bakiyim omzunun neresiydi? Bit de ağzının tadını biliyor hani. 😍

Mars – Deli yaa… 😍 Bak beni omzumdan öyle öpme sonra günah benden gidecek.

Venüs – 🥰 Tamam tamam uslu duruyorum. Bu arada umarım gerçekten seninle dalga geçtiğimi düşünmüyorsun Mars. İnsanlarla hele ki hassas oldukları konularla asla dalga geçmem. Sadece seni güldürmek istemiştim. Ben kendime de çok gülüyorum ki.
Neyse bak benim sana önemli ve ciddi bir şey söylemem lazım.

Mars – Söyle hayatım.

Venüs – Ben çok değiştim. O eski tanıdığın Venüs değilim artık.

Mars – Hoppala. Bu da nerden çıktı şimdi? Daha üç hafta önce bir öyküde buluştuk. O günden bugüne mi çok değiştin?

Venüs – Evet o günden bugüne çok değiştim. Az zaman mı canım? Göreceli bir şey ki bu. Ayrıca insan bir günde bile değişebilir.

Mars – Gene kilo almışsın sanki ama onun dışında ben bir fark göremedim. A dur saçını mı boyattın yoksa?

Venüs – Marssss. Ben çok ciddiyim. Ayrıca fiziksel bir değişimden bahsetmiyorum. Hem kilo vericem ki ben.

Mars – Yaz bitti Venüs sen hala kilo mu vericen? 😂😂😂

Venüs – Bana bak Mars, kafana şu oklavayı yiyeceksin sonunda ama.

Mars – Sahi ne yapıyorsun sen o oklavayla?

Venüs – Baklava açıyorum.

Mars – A sen baklava açabiliyor muydun?

Venüs – Hayır tabi ki açamıyorum. Kilo vericem diyorum Mars ne baklavası Allah aşkına ya.

Mars – Ne bileyim seni bir çözemedim ki ben. 🤔 E neden elinde oklava var peki?

Venüs – Dik durmaya çalışıyorum.

Mars – Oklavayla mı?

Venüs – Bir de kafanı kırmaya yarayacak birazdan Mars.

Mars – Tamam tamam seni anlamaya çalışmayacağım Venüs, bunun ikimize de bir faydası yok çünkü. Onu artık çözdüm. 🙈 Seni dinliyorum. Anlat bakalım.

Venüs – Zor olan da bu. Değiştim hem de çok değiştim ama nasıl anlatacağımı da bilemiyorum. Dur en iyisi şöyle anlatayım. Sabah kalkınca hemen yatağını toplarsın yaa hani.

Mars – Yo ben bazen toplamam.

Venüs – Niye toplamıyorsun bazen?

Mars – Canım yeni kalkmışsam ve birazdan tekrar yatacaksam neden topluyim ki?

Venüs – Ay aynı Elif gibi konuştun şimdi. Neyse konumuz o değil. Dur şimdi kafamı karıştırma. Baştan başlayalım. Bir yatak düşün. Bir tarafı tamamen duvara dayanmış, çift kişilik çok büyük bir yatak. Yatak duvara dayalı olduğu için yatak örtüsünü hiçbir zaman dengeli biçimde örtemiyorsun. Örtü sarkmasın diye duvardaki kısma gelen tarafı hep içe katlaman gerekiyor. Üstelik yatağı toplamak için, yatak örtüsünün duvara dayalı kısmını düzeltebilmen için yani her seferinde yatağın üstüne çıkıyorsun mecburen. O zaman da yatağa her çıktığında yatağın üstü habire bozuluyor. Yani bir türlü istediğin gibi olmuyor ve sonunda sen yatağı toplamayı bırakıyorsun.

Mars – Canım ona uygun ölçülerde örtü dikilir dert ettiğin şeye bak ne diye zorlandığında bırakıyorsun hemen?

Venüs – Onu dicem işte Mars. Ben eskiden istediğim şey olmadığında vazgeçip bırakıyordum. Şimdi öyle değilim. Olanın içinde elimden gelenin en iyisini yapmak için var gücümle uğraşıyorum artık. İstediğim gibi olmadığında bırakmayıp başka yollar bulup tekrar deniyorum. İstediğim şey konusunda vazgeçmek yerine emek harcamaya devam ediyorum.

Mars – Bunu görüyorum hayatım sakın görmediğimi sanma.

Venüs – Anladın yani di mi ne demek istediğimi?

Mars – Valla Venüs anladım mı hiç bilmiyorum. Doğruyu söylemem gerekirse sen yatağı düşün dediğinden beri benim aklım başka yerde. 😂 Madem sen yatağını toplamakta bu kadar zorlanıyorsun, yatak toplamaya sana yardıma mı gelsem diyorum. 😉

Venüs – Yaaa Marssss 😬

Mars – Yok yok hemen kızma canım. Anladım anladım da ama keşke yatak örtüsü ile anlatmasaydın şu meseleyi ve bence hemen kapatalım yoksa Elif’in sansür yapması gerekecek ona göre.

Venüs – Aman aman kapattım kapattım. 😍

Mars – 😍

Didem Elif

Not: Şu an Kaş’ta bu yıl ilk defa ilki düzenlenen Kaş Caz Feztivali gerçekleşiyor. Valla köye elektrik gelmiş gibi hissediyorum iki gündür. Dün gece çocukluğumdan beri bildiğim ve sevdiğim Yeni Türkü’nün de konseri vardı. Kendi çektiğim şarkılarından birini yüklemek için sabahtan beri uğraşıyorum ama teknik anlamda bir türlü beceremedim. Ben Mars yardımı alıp yükleyene kadar Youtube’da bulduğum eski bir klibiyle idare edin şimdilik. Ne demişler… Akıl akıldan üstündür. 😉

Edebiyatla kalın

Sevgilerimle,

Facebook
Twitter
Instagram