Seven Küsmez

Mars – Hayatım niye aynı şişeden iki tane aldık söyler misin?

Venüs – Çünkü bir gün kaybolursak bu şişeler sayesinde birbirimizi bulmak için.

Mars – Ne yani kül kedisi masalı gibi mi? Ay çok alemsin, nerden çıkartıyorsun böyle şeyleri bilmem.

Venüs – Bilmiyorum. Bir gün seni kaybederim diye çok korkuyorum.

Mars – Hadi ama. Her zamanki gibi abartıyorsun. Tamam bu şişe gerçekten çok güzel. Yine de bence bir tane yeterdi. Bunları kırmadan eve götürebilsek bari.

Mars ve Venüs Viyana’da

Chopin – Aman Allahım! Mars ve Venüs Viyana’da. Hem de Mozart Cafe’de ha. Çifte kumrular sizi. Bugün şanslı günümde olmalıyım.

Venüs – Sen Chopin olmalısın?

Chopin – Nasıl yani siz beni tanıyor musunuz?

Venüs – Sürekli trenle gezen çocuk değil misin sen? Elif bana senden bahsetmişti. Sizi ilk görüşte tanır o demişti. Biz zaten buraya seni görmeye geldik.

Mars – Venüs doğru söylüyor. İş icabı buradayız. Gerçi bu görevden hiç şikayetçi değiliz. Senin sayende tekrar Viyana’dayız. Bu bizi mutlu ediyor. Aşkımızı tazelemek için harika bir yer.

Chopin – Sizin adınıza çok sevindim ama hâlâ niye benim için buraya geldiğinizi anlayamadım.

Mars – Aslında bu benim fikrim değildi. Her şey Venüs ile Elif’in başının altından çıktı.

Venüs – Hayatım istersen ben anlatayım. Mars ve ben Venüs, biz Elif’in karakterleriyiz normalde. Sayesinde çok yer gezdik. Bu seyahati de o planladı. Özellikle sana aynen şunu iletmemi istedi. Dur kağıdı nereye koymuştum? Mars, Elif’in verdiği kağıdı gördün mü sen? Hay Allah ya bulamıyorum.

Mars – A evet bende. Nereye koyduğunu unutmamak için bana vermiştin. Hemen okuyorum. “Çok tanrılı din devri kapandı artık Chopin. Nasıl olduğunu anlamadım ama kendini çok sevdiğin cennetinden kovdurdun. Yaradan seni affeder mi onu ben bilemem valla. O mesele O’nunla senin aranda. Fakat editörle konuştum eğer bir gün köşene geri dönmek istersen bir şartı var. Önce kızı annesinden istemen lazım. Nerede olursan ol kendine iyi bak.”

Venüs – Teşekkür ederim hayatım. Yalnız ne güzel okudun Mars. Sence de çok güzel okumadı mı Chopin? Ben bu adama bayılıyorum.

Mars – Hey Venüssss…

Chopin – Şeyy… ben..

Venüs – Bir şey söyleme bence. Biz cevap almaya gelmedik. Biz sadece Elif’in mesajını getirdik hepsi bu. Sahi Crème Brûlée var mı sizde?

Mars – Krem Karamel o bildiğin. Türkiye’de olsak yemezsin.

Venüs – Hayır hiiç de bile. Neyse zamanımız dolmak üzere Chopin. Biz en iyisi gidelim artık. Sadece sana son bir şey söylemek isterim. Seven küsmez Chopin. Seven küsemez.

Facebook
Twitter
Instagram