Beklenti

Venüs ve Mars’ın Ruh Eşi Nikahı‘nın ardından Noel Baba Kilisesi’nin bahçesinde kutlama yapılmaktadır. Venüs kadeh kaldırır.

Venüs – Veeee şimdi de Noel’e içelim. Doğum günün kutlu olsun Noel Hoca. Bugünkü mutluluğumu sana borçluyum. İyi ki doğdun.

Mars – Venüs doğru söylüyor. Düğünümüz senin doğum günün sayesinde oldu. Üstelik tüm organizasyonu sen yaptın. Şampanya almayı bile düşünmüşsün. Her şey için teşekkür ederiz.

Noel Hoca – Ben teşekkür ederim arkadaşlar. Baksanıza bir otobüs yolculuğu bizi nerelere getirdi. İyi ki benimle birlikte otobüse binmişsiniz. Ne harika bir gün oldu.

Mars – Bir de son anda Venüs düşmeseydi daha güzel olacaktı. İyisin ama değil mi Venüs? Bacağın ağrıyor mu?

Venüs – Kanayan yer biraz sızlıyor ama gayet iyiyim hayatım. Tam zamanında Kezban geldi de neyse ki, yarama merhem oldu.

Noel Hoca – Gelişi esas bana merhem oldu. Yüreğime nasıl iyi geldin bir bilsen Kezban. Davetimi kırmadığın için çok teşekkür ederim.

Kezban – Bayağı teşekkürü bol bir diyalog oldu ama ben de teşekkür etmek isterim. Böylesine özel bir günde Elif’in metninin içinde olmak benim için çok anlamlı. Ayrıca Noel’cim Demre’ye hoş geldin. Yeni yaşın, yeni hayatın mutlu ve kutlu olsun.

Noel Hoca – Hoş buldum Kezban. Yanımda olduğun için çok mutluyum. Bunu söylediğime inanamıyorum ama doğrusunu söylemek istersen bütün gün senden bir haber bekledim. Bir not, bir mesaj. Beni düşündüğünü gösterecek herhangi bir şey. Bunu beklerken içime öyle büyük bir boşluk oturmuştu ki, galiba Venüs benim yüzümden düştü.

Venüs – Ne alakası var canım. Benim düşmemle ilgili kendini neden suçladığını şu an hiç anlamadım.

Noel Hoca – Sizin mutlu olmanızı çok istememe rağmen nikah kıyılmadan önce o kadar negatif duygular içindeydim ki, sanırım nazar değdirdim.

Del4 – Sana inanamıyorum Noel Hoca. Senin gibi bilge bir çocuğun söylediği lafa bak. Nazardan olsa benim nazarım değerdi. Günün sonunda senin sevdiğin geldi yanına. Bir de benim halimi düşün.

Nikah memuru – Halinizde ne var ki? Düğünün en güzel kadınısınız. Varlığınız göz kamaştırıyor.

Yüzü al al olan Del4 gülümseyerek devam eder:

Del4 – Yo ben çok memnunum halimden. Nazardan değildir yani onu demek istedim.

Uranüs – Evet bence de. Annesi okusa Elif’in bu yazdıklarını şimdi hemen “Nazar da neymiş, getirmeyin aklınıza öyle şeyler,” diyerek kızardı. Gerçekten de çok güzel bir gün yaşıyoruz, aklınıza getirip çekmeyin nazarı. Hem Venüs iyiymiş işte. Mars yarasından bol bol öper çabucak iyileşir merak etmeyin. .)

Mars – Bir yalnız kalalım o iş bende. 🙂

Venüs – 🙂

Noel Hoca – Söylemeye çalıştığım, heyecanlı ve güzel bir gün yaşarken aslında içten içe Kezban’dan bir haber beklediğim. Yanlış anlamayın, Kezban’ı bir ömür boyu beklerim o başka. Ancak onun duygularından tam olarak emin olamadığım için ne yapmam gerektiğini bilemiyordum. Bu beklenti beni yiyip bitiriyordu ki bir anda Venüs’ün düştüğünü gördüm. O zaman her şey o kadar anlamsız geldi ki. Artık tek bir şey istediğimi fark ettim. Yanımda olmasa da Kezban’ın iyi olması. Tam beklentimi kesmiştim ki, Kezban geldi. Mucize gibi bir andı.

Del4 – Ben seni çok iyi anlıyorum. Beklenti içinde olmak insanı gerçekten çok yoruyor.

Noel Baba Kilisesi’nin bahçesine neşe içinde Merkür girer.

Merkür – Tebrikler arkadaşlar. Hepinizi kutluyorum. Ne mutlu bir diyalog böyle. Elif’in kafasının arka planında durmaya dayanamadım ben de neşenize katılmaya geldim.

Uranus – Aaa Elif’in geriye kalan tek karakteri Merkür de geldi. Seni hiç beklemiyorduk.

Merkür – Biliyorum beklemediğinizi. Gelmesem de olurdu aslında ama dediğim gibi dayanamadım. Umarım keyfinizi bölmedim.

Uranüs – İyi yapmışsın. Daha önce aynı metnin içinde yer alıp denk gelememiştik. Seni bayağı bir merak ediyordum. Gördüğüme sevindim valla.

Merkür – Sahi mi? Demek beni merak ettiniz hanımefendi. Yalnız mutlaka belirtmem lazım, Elif hanım sizi okuyucuya anlatırken çok haksız davranmış. Nasıl güzel bir kadına bakıyorum şu an. Elif’in diyaloglarında bundan hiç bahsetmemiş olmasına pek teessüf ettim.

Nikah memuru Del4’un kulağına yanaşarak fısıldar.

Nikah memuru – Pek çapkın bir adamdır aman dikkat edin.

Del4 kafasını çevirip gülümseyerek nikah memurunun gözlerine bakar. Kimse fark etmez ama onlar birkaç saniye boyunca birbirinin gözlerinde kitlenip kalırlar. Kalplerinde sıcacık bir duygu hissederler. O sırada müzik çalmaya başlar. Erkekler bayanları ay pardon erkekler kadınları dansa kaldırır. Mars Venüs’le, Noel Hoca Kezban’la, Nikah Memuru Del4’la, Merkür de Uranüsle dans ederek, mutlulukla içinde oldukları anı yaşarlar. O zaman müzik!

Didem Elif

Not: Bir iki haftadır Kader başlığını verdiğim bir bölüm yazmaya çalışıyordum. Bir kısmını yazdım da ama hikayede bir türlü çözemediğim bir düğüm oluşmuştu. Çünkü Beklenti konusu resmen Kader’in önüne geçip öne çıkmaya çalışıyordu. Nihayetinde Beklenti yazısı daha önce bitti. Ne diyeyim. Kader işte. 🙂

Yeni bir yıla girmeye hazırlandığımız şu son saatlerde, Mars ve Venüs hikayeleri yazan biri olarak; 2022’de sevenlerin kavuşmasını diliyorum.

Mutlu Yıllar!

Facebook
Twitter
Instagram