Bahar Müjdesi

Soğuk havalarla birlikte, güzel ve mutlu haberlere hasret bir kış geçirdik bu sene. O yüzden bugün çok sevdiğim bir arkadaşımın “Aşk” müjdesiyle aydınlandı günüm. Tam bir bahar müjdesiydi, hatta baharın hediyesiydi bu… Soğuk kış gecelerinde umutla beklenen sevgili nihayet gelmişti. Önceden ekilen lale soğanlarının zamanı geldiğinde açması gibi bir şeydi. Zaten hayatta ne ekersek onu biçmiyor muyduk?

Beklerken olumsuz duygular yükleniriz genelde. Oysa güzel bir şeyler yaşamak için, içimizdeki sevgiye olan inancımızı hiç kaybetmeden sabırla beklemek, ne kadar güzeldir. Baharın kokusunu solumak isteyen yazlık kıyafetlerin dolapta beklemesi gibi.

Neşeli renkleriyle yazlık kıyafetler, yeniden gün yüzü görecek, ışığa yüzünü dönecek. Bir çok yürek kış uykusundan uyandı bile. Meltem rüzgarı çiçeklerin kokusunu dört bir yana taşırken, usul usul okşuyor üşümüş bedenleri güneşin eşliğinde. Sabahın erken saatlerinde yaprakların üzerinden süzülen yağmur damlaları… Toprağın, çocukluğumu hatırlatan eşsiz kokusu… Her baharda her birimiz çocuk oluyoruz bir kez daha. Nisan yağmurlarıyla en çok umutlarımız yeşeriyor sanki. Böylece Çocuk Bayramı’nda elele verip bu umut dolu günü çocuklarımızla birlikte kutlayabiliyoruz. Onlarla kırlarda koşturup, kahkahalarıyla soluklanabiliyoruz.

Bahar her zaman böyle güzel bir şey işte… Umut dolu, sevgi dolu, huzur ve mutluluk dolu… Üstelik bunu gerçekten içimizde hissetmek için, sadece ışığın olduğu yöne bakmak yeterli…

Son Kulis Haber / 26 Nisan 2012

Facebook
Twitter
Instagram