Hiç Hesapta Yokken

Çalışmaya tam konsantre olmuşken, bir anda bir tatil fırsatı çıktı önüme. Kendimi son yıllarda sürekli gitmek isteyip de gidemediğim Kaş’ta buldum. Görmeyeli biraz değişmişti ama bence hala Türkiye’nin en güzel bölgelerinden biriydi. Saklıkent Kanyonu’ndan batık kent Kekova’ya; genişliği ve uzunluğu ile çevrenin en uzun kumsalı Patara’dan, ufak ama eşsiz güzellikte turkuaz rengi deniziyle Kaputaş Plajı’na, etrafta gezilecek ne çok yer vardı. Dalmak isteyene dalış, uçmak isteyene yamaç paraşütü imkanları sunuyor olması da Kaş’ın başka güzel taraflarıydı.

Sokaklarında kalabalık bir grupla tıp oynadığım Patara, çocukluğumun, gençliğimin anılarıyla doluydu. Bu gidişimde Patara’ya malesef uğrayamadım. Ama Pataralı olduğu söylenen, Noel Baba olarak bildiğimiz, Saint Nicholas’ın yaşadığı kabul edilen Likya’nın Myra yöresini ise ilk kez gezme şansım oldu. Noel Baba’nın mezarının bulunduğu Saint Nicholas Kilisesi, doğal ışığı ve farklı enerjisiyle fotoğraf çekmek için ilginç portrelere tanıklık ediyordu. Kabartma ve yazılarla süslenmiş kaya mezarlarının örneklerini Myra’da görmek mümkün. Gördüklerim ve gezdiklerim içinde en çok özleyeceğim mekan, daha çok Kaş sakinlerinin bildiği küçük ve salaş ama sıcak mı sıcak bir yer olan Hidayet’in Koyu oldu.

Sevdiği yerleri yeniden ziyaret edebilmesi ve yeni yerler gezip, yeni güzellikler görebilmesi; insanın ruhunu doyuran bir şey. Bu sayede tüm o yoğun geçen geziler sonrasında yorgun bedenine rağmen, insanın ruhu dinleniyor adeta. Ama tatilimi benim için güzel kılan daha önemli unsurlar vardı. O da Kaş sakinleriyle yaşadığım keyifli paylaşımlar.

Mesela kendilerinden mutlaka bahsetmek istediğim bir çift var. Sevil Albayrak ve Cihan Demir, evlenip kariyerlerini ve İstanbul’u bırakarak tam bir yıl önce Kaş’a yerleşmiş bir çift. Bugün onların evlilik yıldönümü. Bu sevimli ikilinin “Heart Collection” adıyla açtıkları hediyelik eşya dükkanı, adı ve kendileri gibi sevgi dolu. Siz de Kaş’a gittiğinizde sevdiklerinize ve kendinize sevgiyle yapılmış bir armağan almak istiyorsanız, Kaş’ın merkezinde olan Heart’a uğramayı unutmayın. Böylece buradan aldığınız sevgi, gittiğiniz her yere yayılsın…

Son Kulis Haber / 13 Ağustos 2012

Facebook
Twitter
Instagram